reklam
reklam
reklam

müge anlı cinayetleri nasıl çözüyor? bu sorunun yanıtı için haberi okuyun!

xmuge-anli-cinayetleri-nasil-cozuyor-bu-sorunun-yaniti-icin-haberi-okuyun-haber-resim.png.pagespeed.ic.X8gov64aqz
25 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok105 Kez görüntülendi
reklam

manisa da işlenen bir küçük yaştaki çocukların cinayetinin katil zanlısındın atv kanalının program yapımcısı ve sunucusu müge anlı ya cinayeti itiraf etmesi sosyal medyada aka tartışmalara sebep oldu. yaygın soru şu: sebep polis değil de müge anlı işte yanıtı.

#pedofilisuctur etiketi kısa sürede twitter kullanıcıları arasında en fazla konuşulan başlık oldu.

bu tweet'lerin birçoğu nehir kupa adlı çocuğun katil zanlısına tepki olarak atılırken fazla sayıda twitter kullancısı da müge anlı'yı cinayet itirafı için kutlama etti.

3.5 yaşındaki küçük yaştaki çocukların manisa'nın alaşehir ilçesinde 14 ekim tarihinde kaybolmuştu.

müge anlı'nın diri yayınına katılan baba bilal kupa'nın hadise hakkında komşularından kuşku duyduğunu söylemesi sonrası istanbul'daki programa gelmeyi kabul eden zanlı katıldığı ikinci yayının reklam arasında ölüm olayıyla ilgisini itiraf etti.

zanlı kanal binasında göz ına alınan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

aslında bu 'müge anlı ile tatlı sert' isimli programdaki birinci suç itirafı değil.

peki müge anlı bu itiraflar nasıl gerçekleşiyor? suç işlemiş kişiler sebep böyle diri yayınlara çıkmayı kabul ediyor?

türkiye psikiyatri derneği eski başkanı onur özer bu cimri itiraf örneklerinde iki durumun geçerli olduğunu anlatım ediyor: biri zanlıları programa çıkartan vaziyet öteki ise onlara bu itirafları yaptıran vaziyet .

özer manisa örneğindeki gibi zanlıların programlara çıkış sebebinin 'bilinçle' ilişkili olduğunu söylüyor. özer bu kişilerin eğer bu programa çıkmazsam çevrem suçlu olduğumu düşünür psikolojisi ile bilinçli bir şekilde karar alarak bu programlara katıldıklarını anlatım ediyor.

şeref özer suç işlemiş kişilere böyle itirafları yaptıran durumun ise psikiyatri biliminde şuur dışı hareketler olarak tanımlandığını söylüyor. kişinin işlediği suçun baskısından kurtulmak için bilinci dışında hata yapmaya yönelebildiğini cezalandırılmak isteyebileceğini anlatıyor

özer diri yayınların da zanlılar üzerinde 'polis sorgu odası baskısı oluşabileceğinin' ını çiziyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?