reklam
reklam
reklam

müsteşar arısoy revak’ın kurucuları arasına girdi

mustesar_arisoy_revakin_kuruculari_arasina_girdi_1475351412_7967
18 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok95 Kez görüntülendi
reklam

kısa bir süre evvel kültür ve turizm bakanlığı müsteşarlığı’na atanan, daha öncesinde toki strateji geliştirme daire başkanlığı görevini 2 sene ifa eden av. ömer arısoy, doğum yeri olan rize’ye vefa borcunu ödüyor. ali mahmutoğlu, ömer erdoğan, hızır tutan, abdullah kazdal, mehmet erdoğan ve ishak itimat ile vakfedenler arasında ismi geçen arısoy’un yeni vakfının ikametgah adresi olarak istanbul gösterildi.

toprağına hizmet

resmi gazete’de yeni yayınlanan, bakırköy 7. asliye hukuk mahkemesi’nin 25/06/2013 tarih ve e.2013/52, k.2013/299 sayılı kararı ile kurulan revak’ın amacı, “rize ili ve çevresinin tarih, sanat, doğa ve kültür varlıklarını ve değerlerini araştırarak elde ettiği bilgileri, belgeleri basılı hale getirmek, bunları görsel veya yazılı basında, internet ve dijital ortamda insanlığın hizmetine sunmak, bu sahada araştırma yapacak şahıs ve kurumlarla beraber çalışmak veya onları desteklemek, her kademedeki öğrencilere eğitim yardımında bulunarak topluma faydalı bireylerin yetişmesine katkı sağlamak” olarak tesbit edildi. maddi varlığı 50 bin lira olan vakıf, bir şekilde tasfiye edildiğinde bütün maddi varlıkları bilim yayma vakfı ile ilim ve sanat vakfına devredileceği yönünde vakıf senedinde karar alındı.

vakfın yönetiminde, kuruculardan ali mahmutoğlu, ömer arısoy ve ömer erdoğan’a ilaveten ramazan minder ve hasan taşçı da vazife aldı. bilindiği üzere taşçı, esenler belediyesi’nde reis yardımcılığı görevini de yerine getiriyor.

entelektüel kimliğiyle tanınır

kültürel, edebî ve entelektüel kişiliği ile tanınan müsteşar arısoy, eğitim hayatını tamamladıktan sonra zeytinburnu belediyesi’nde 5 sene reis danışmanlığı ve 14 sene kültür ve sanattan mesul reis yardımcılığı görevini üstlendi. bu dönemde zeytinburnu’nun gecekondu bölgesi” algısının aşılarak ilçe kimliğine kavuşmasında mühim kültürel hizmetler sundu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?