reklam
reklam
reklam

nasa, insanları mars yolculuğuna teşvik etmek için kampanya başlattı

nasa-insanlari-mars-yolculuguna-tesvik-etmek-icin-kampanya-baslatti-1476705718
17 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok102 Kez görüntülendi
reklam

mars yolculuğu konusunda insanları teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlatan nasa bu anlamda renkli afişler ve ilanları yayınlamaya başladı. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21151 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21151 ; } ; }

elon musk yaklaşık 3 hafta evvel mars yolculuğu ile ilgili projesini açıklayarak burada yapılacak kolonileşme hakkında bilgiler paylaşmıştı. yolculuğun 6 ay sürmesi bekleniyor zorlu süreçlerden geçilerek gerçekleşeceği konusunda uyarılarda bulunan hatta yolcuların ölümü dahi göze alması gerektiğini belirten musk mars taki birinci otonom üsse sahip koloninin 40 sene içinde oluşturmayı hedeflediklerini söylemişti.

konuya musk la enlem bir nazar açısında yaklaşan nasa yolculuk sırasında bozukluk çıkma olasılığına karşılık olarak kolonide bulunacak kişiler arasında farklı uzmanlık alanları bulunan kişilere gereksinim duyulacağını düşünüyor. bu sebeple yolcular için geniş çaplı bir eleme süreci gerçekleştirmeyi hedefleyen nasa daha evvel uzaya çıkmış astronotların deneyimlerinden de faydalanacak.

mars yolculuğunu teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlatan ve ‘mars ın size ihtiyacı mevcut sloganıyla renkli afişler hazırlayan nasa resmi web sitesinde gelecekte mars her tür kaşife çiftçiye geometriciye ve bilhassa de size ihtiyacı mevcut. hadi bize katılın şeklinde bir mesaj yayınlandı. amel ilanı şeklinde hazırlanan afişlerde ise çifçiler aranıyor kaşifler aranıyor mimarlar aranıyor montajcılar aranıyor ve teknikerler aranıyor gibi duyurular yer alıyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?