reklam
reklam
reklam

pkk’ya ait 3 sığınak bulundu

pkkya_ait_3_siginak_bulundu_1476641507_9411
18 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok149 Kez görüntülendi
reklam

adıyaman merkeze bağlı yazıbaşı-akçalı-çamdere köyü arasında kalan ormanlık alanda üç günden beri sürdürülen terör operasyonlarıyla ilgili adıyaman valiliği yazılı açıklamada bulundu. yapılan açıklamada, operasyonlar kapsamında 3 tane sığınak bulunduğu ve en az bir teröristin yaralandığı vurgulandı. valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“adıyaman ili akçalı köyü mülki sınırları kırsalında faaliyette bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü (btö) pkk mensuplarının eylemlerinin engellenmesi, devinim alanlarının daraltılması erzak ve malzeme temin faaliyetlerinin önlenmesi ve bölge halkı üzerinde oluşturulabilecek menfi etkilerin bertaraf edilmesi için dahil emniyet birimlerimizce koordinasyon içinde planlanan operasyon faaliyeti yürütüldü.

14 ekim 2016 günü saat 08.49 sıralarında akçalı köyü kuzeyinde bulunan katran deresi mevkiinde adıyaman jöh tabur komutanlığı tarafından icra edilen temas aramasında, 4 benlik btö mensubu ile temas sağlandı. birinci temas sırasında btö mensuplarınca açılan ateş sonrası 1jandarma personelimiz hafif şekilde yaralanmış, hayati tehlikesi bulunmayan yaralı personel kısa sürede hadise yerinden adıyaman eğitim ve araştırma hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır.

temas aramasının devamında, iki ayrı bölgede bulunan kanlı giyim yeleğinden btö mensuplarından en az birinin yaralandığına işaret eden yoğun kan izleri tespit edilmiş, izlerin takibi sırasında kısmen yanmış vaziyette 1 tane m-16 piyade tüfeği, tnt patlayıcı ve fazla sayıda hayat – ömür malzemesi ile üç ayrı noktada kış üstlenmesinde kullanılacağı değerlendirilen 5×4 metre genişliğinde, dört kişinin yaşayabileceği sığınaklar bulunmuştur.

bölgede arama tarama faaliyetleri ile operasyonel çalışmalara devam edilmekte olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir.”

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?