reklam
reklam
reklam

rektör ali gür’ün kozmik oda ve atış poligonu yalanı

xrektor-ali-gurun-kozmik-oda-ve-atis-poligonu-yalani-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.ntcTOOUKK2
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok96 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep cumhuriyet başsavcılığı’nın yaptığı açıklamaya göre doruk üniversite’sinde fetö’ya ait kozmik oda atış poligonu ve yasak kitaplar bulunması ile ilgili nihayet günlerdeki gaziantep üniversitesi rektörü ali gür’ün açıklamalarının doğru olmadığını belirtti.

gaziantep cumhuriyet başsavcılığı nın yaptığı açıklamaya göre doruk üniversite sinde fetö ya ait kozmik oda atış poligonu ve yasak kitaplar bulunması ile ilgili nihayet günlerdeki gaziantep üniversitesi rektörü ali gür şöhret açıklamalarının doğru olmadığını belirtti.gaziantep cumhuriyet başsavcılığının yaptığı izah aynen şöyle;

son birkaç gündür basında çıkan kapatılan doruk üniversitesi nde fetö ye ait kozmik oda atış poligonu ve yasak kitaplar bulunmasıyla ilgili haberler ve yorumlarla ilgili aşağıda bahsedilen basın açıklaması yapılması ihtiyacı duyulmuştur.

23.07.2016 günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 667 sayılı yasa hükmünde kararname kapsamında doruk üniversitesi ne “el koyma muhafaza altına almaı işlemleri yapılmıştır.

zirve üniversitesi nin el koyma amel ve işlemleri kurulan bir komisyon tarafından yerine getirilmiş yapı ve malzemeler ulusal emlak müdürlüğü ne kaydedilmiş akabinde gaziantep üniversitesi ne devredilmiştir.

yapılan araştırmada bahse konu poligon ve kozmik oda olarak belirtilen yer ile ilgili fetö ye ait olduğuna ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmamıştır.

poligon konusunda açık kaynaklardan yapılan araştırmalarda poligonun öğrencilerin talebiyle yapıldığı gençlik ve spor vilayet müdürlüğü nün desteğiyle 2009-2010 yılında hizmete girdiği anlaşılmıştır.

havalı tabanca atış poligonunun herhangi bir izin ruhsat konusunun olmadığı güvenlik birimlerine poligonla ilgili örgütsel bir konunun intikal etmediği öğrenilmiştir.

havalı tabanca poligonlarının her türlü ruhsat ve denetimi gençlik ve spor vilayet müdürlüğü tarafından yerine getirilmektedir. dolayısıyla her türlü amel ve işlemler ile takibi ilgili kurumun yetkisindedir.

olayla ilgili cumhuriyet başsavcılığımızca soruşturma başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur. 04.10.2016

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?