reklam
reklam
reklam

renault-nissan mobil teknoloji entegre edeceği yeni bir girişime başladı

renault-nissan-mobil-teknoloji-entegre-edecegi-yeni-bir-girisime-basladi-1476876058
19 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok103 Kez görüntülendi
reklam

renault-nissan mobilde kendi ana teknolojilerini geliştiriyor. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-21239 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-21239 ; } ; }

girişim kelimesini duyunca aklınıza ufak firmalar yeni amel kuran gençler gelebilir. ama – lakin aka firmalar da artık bu tarz düşünerek sermayelerini arttırmaya çalışıyorlar. paris motor show da renault-nissan ın ceo su carlos ghosn ürettikleri arabaların mobil teknolojilerini almaktan yana gibi görünüyordu. ama – lakin şirket yaptığı açıklamada kendi ana teknolojilerini üreteceklerini belirtti. içeride bir girişim ekibi oluşturan firma tıpkı işe yeni başlayan yeni girişimciler gibi çalışacak.

300 kişiden oluşacak ekip ogi redzic tarafından yönetilecek ve yazılım bulut teknolojisi veri analizi makine öğrenmesi gibi teknolojiler geliştirecek. renault-nissan sylpheo adlı firmaya teklifte bulunarak; buradan birçok yazılımcı bulut teknolojisi uzmanı istemişti.


renault-nissan ın bu ilerlemesi sanıyoruz ki rakiplerini de bu alana yönelmeye sürükleyecek. mobil servislerde mahsul geliştirme işinin vasıta kiralama servislerinden kişisel vasıta koleksiyonlarına dek etkide bulunması bekleniyor. ana teknoloji üretimi bir yana renault-nissan belli ki ulaşımın geleceğini önceden görmüş ve buna yönelimin birinci adımını atmış. ayrıca bir start-up mantığı ile çalışması bize eski aka şirketlerin de çağa ayak uydurmak zorunda olduğunu gösteriyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?