reklam
reklam
reklam

ressam albayrak “zamanın ritmi-ıı” temalı 20. kişisel resim sergisi

xressam-albayrak-zamanin-ritmi-ii-temali-20-kisisel-resim-sergisi-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.ZLgB3eJQOv
05 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok75 Kez görüntülendi
reklam

– sanko sanat galerisi’ndeki sergi 10 kasım’a kadar gezilebilecek

erzurumlu ressam mustafa albayrak ın sanko sanat galerisi nde açtığı 20 inci kişisel resim sergisi 10 kasım a kadar gezilebilecek.
“kendisini bildi bileliı resim yaptığını belirten albayrak “zamanın ritmi-ııı temasıyla açtığı sergiye ilişkin değerlendirmede eserlerinde günümüz şehir yaşamı ve teknolojik gelişmeler sonucu oluşan hızlı yaşamın insan üzerine etkilerini ele aldığını söyledi.
albayrak “1995 yılından beri resim yapıyorum. bireyin yalnızlaşması vakit kavramı içerisinde kısılıp kalmış olmasını kalabalık toplumların yaşamsal sorunlarını irdeliyorum. birinci evvel fotoğraf çekip tasarlıyorum. daha sonra resmediyorumı dedi.
resimlerinde soyutlamayı fazla sevdiğini resim yapmanın kendisi için “yaşamak ve hayatın kendisiı olduğunu kaydeden albayrak “resim yapmak için farklı şartlara ve durumlara gerek yok. birikim ve heyecan sonucu oluşan durumdurı ifadelerini kullandı.
eserlerini daha fazla tuval üzerine yağlı boya tekniğiyle yaptığını vurgulayan albayrak “özellikle kalabalığının yoğun olduğu mekânları çalışıyorum. sürat kavramını dikkate alarak figür ve mekanlardaki hareketten ötürü oluşan erime ve transparan etkiler eserlerimin esas estetik unsurlarını oluşturuyorı diye konuştu.
albayrak ın 25 eserinin yer aldığı “zamanın ritmi-ııı sergisi sanko sanat galerisi nde 10 kasım a kadar her gün 10:00-22:00 saatleri arasında gezilebilecek.
sanatçı
ispir 1971 doğumlu olan sanatçı 1999 yılında atatürk üniversitesi güzel sanatlar fakültesi resim bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1995 – 2016 döneminde ürettiği bir fazla eseri halk ve hususi koleksiyonlarda yer alıyor. değişik kentlerde 19 kişisel 100 den çok karma sergi 16 fuar 4 workshop ve 25 yarışmalı sergiye katıldı. aynı dönemde muhtelif yarışmalarda 12 ödüle kıymet görülen sanatçı çalışmalarını istanbul beyoğlu nda bulunan işlik greyart ta yürütmektedir.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?