reklam
reklam
reklam

rusya'da microsoft ürünlerine yasak geliyor!

rusya-da-microsoft-urunlerine-yasak-geliyor-1475268761
10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok111 Kez görüntülendi
reklam

vladimir putinin yabancı yazılımların diyar – memleket ekonomisinde zarara sebep olduğu yönündeki açıklamasından sonra rusyada microsofta karşı cenk başladı.

uzun süredir rusya& 39;da abd menşeili yazılımlar yerine rusya& 39;da geliştirilen yazılımların kullanılmasının diyar – memleket açısından daha faydalı olacağını savunan rusya devlet başkanı vladimir putin& 39;in yabancı yazılımların diyar – memleket ekonomisine ziyan verdiği yönündeki açıklamalarından sonra rusya yerli yazılımlarına destek vermek için kolları sıvadı.

ilgili haber microsoft& 039;un yeni oyun konsolu project scorpio& 039;nun fiyatı ne kadar olacak?

rusya& 39;nın yerli yazılıma olan desteği arttırmak için kurban ettiği birinci şirket ise abd& 39;nin en aka teknoloji şirketlerinden microsoft oldu. ortaya çıkan nihayet habere göre rusya& 39;daki halk kurumlarında microsoft& 39;un outlook servisinin kullanılması yasaklanacak ve rusya menşeili e-posta uygulamaları halk kurumlarında kullanılacak.

aynı zamanda kısa bir süre sonra halk kurumlarındaki yüzbinlerce bilgisayar microsoft gibi şirketlerin yazılımlarına ernatif olan rusya menşeili yazılımları kullanacak ve bir anlamda rusya yabancı yazılımı az arak yerli yazılımının kullanımını arttıracak.

ayrıca söylenenlere göre rusya devlet başkanı vladimir putin rusya& 39;da abd merkezli şirketler için ağır vergi yükü planlayarak bu şirketlerin rusya& 39;daki faaliyetlerini zorlaştırmak istiyor. görelim rusya bu adımları izleyerek yerelleştirme konusunda aka bir adım atabilecek mi?

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?