reklam
reklam
reklam

saldırı hazırlığındaydılar! yakalandılar

saldiri_hazirligindaki_teroristler_yakalandi_1477306726_4464
28 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok114 Kez görüntülendi
reklam

alınan bilgiye göre, terör örgütü pkknın eylemlerinin deşifre edilmesi ve önlenmesi amacıyla ortak çalışma yapan mersin güvenlik müdürlüğü ile ulusal istihbarat teşkilatı bölge başkanlığı ekipleri, terör örgütü üyesi medine anın kırsal alanda bomba eğitimi alarak, diri bomba ve suikast tarzı fiil yapmak amacıyla düzmece kimlikle mersine geldiğini belirledi.

yapılan takip sonucu medine a. yakalanırken, zanlıyla amel birliği içerisinde devinim ettiği belirlenen kadın şüpheli d.t. ile a.t. de yakalandı.operasyonu genişleten ekipler, medine aya yardım ve yataklık yaptığı ileri sürülen e.f, ş.a, h.k, a.k. ve z.ayı da gözaltına aldı.

patlamaya amade düzenek

şüphelilerin yakalandıkları sırada yanlarında taşıdıkları çantalar, araçları ve evlerinde yapılan aramalarda fazla sayıda patlamaya amade hale getirilmiş fünye ve düzenek, kablolar, uzaktan kumanda ile yüksek miktarda patlayıcı madde ele geçirildi.

alışveriş merkezlerinde keşif yapmışlar

bu arada, zanlıların şırnak ve siirtin kırsal bölgelerinden kente gelerek, mersin güvenlik müdürlüğü, çevik güç şube müdürlüğü, bölge trafik denetleme şube müdürlüğü, vilayet jandarma komutanlığı binaları, vatandaşların yoğun olduğu istiklal caddesi ve kuvayi milliye caddesi ile bazı alışveriş merkezlerinde keşif yaptıkları tespit edildi.

 

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?