reklam
reklam
reklam

samsung, galaxy note serisini tamamen sonlandırabilir!

samsung-note-7-olayindan-sonra-galaxy-note-serisini-sonlandirabilir-1476028122
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok161 Kez görüntülendi
reklam

galaxy note 7nin bataryasında oluşan mesele samsungun note serisini bir daha üretmemesine sebep olabilir! if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20886 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20886 ; } ; }

aylardır gündemden düşmeyen samsung galaxy note 7& 39;nin bataryasında yaşanan sorundan sonra samsung& 39;un hızlıca değişim programını başlatması ve değişim programındaki yeni note 7& 39;lerin bazı ülkelerde verilmesi üzerine tam bu mesele rafa kalkıyor derken yeni note 7& 39;nin de patladığı haberleri gelmeye başladı.

ilgili haber gene yeni yeniden. değiştirilmiş bir note 7 daha alaz aldı!

yenilenen güvenli note 7& 39;ler gerçekten patlıyor mu yoksa bu haberler başka markaların ya da kişilerin kendi çıkarları için ortaya çıkarttığı asılsız haberler mi bilemiyoruz; fakat note 7& 39;deki patlama olayının samsung açısından itibar kaybı yarattığı bir gerçek.

özellikle samsung& 39;un beklediğinden çok internette mizah konusu olan note 7 patlama olaylarından sonra samsung& 39;un bu algıyı tamamen kırmak için note serisini sonlandıracağı iddiaları gündeme geldi.

zaten samsung& 39;un edge ekranını note serisinde biricik bir cihazla birleştirmesi üzerine şirketin ayrı bir edge ya da note modeli yerine; samsung galaxy s8 ve kavisli ekrana sahip samsung galaxy s8 plus cihazlarıyla tüketicilerin karşısına çıkacağı; 3. çeyrekte iphone& 39;a rakip olabilmek için ise note lansmanlarının yerini dolduracak yeni bir amiral gemisi çıkartma ihtimali doğdu.

bununla ilgili resmi bir delil mevcut mı?

bu konu henüz bir iddiadan ibaret olsa da bu konu için dolaylı yoldan biricik işaret şirketin önümüzdeki sene üst düzen işlemcisini kullanacağı model kodlarını sm-g950 ve sm-g955 olarak belirlemesi oldu. daha evvel bir sızıntıyla paylaşılan galaxy s8& 39;de yalnızca edge ekranı olacağı ve edge ekranlı ayrı bir model olmayacağı bilgisini de göz önüne alırsak; sm-g950 dream kodlu model edge ekranına sahip galaxy s8 ve sm-g955 dream2 kodlu model s-pen ve edge ekranıyla gelen galaxy s8 plus olabilir.

ayrıca samsung& 39;un marka itibarını yine yükseltmek için s serisini de bitirerek kendini yine eden modeller yerine farklı bir isimle yeni bir telefon serisine başlayacağı da iddialar arasında.

s-pen normalde yalnızca & 39;note& 39; serisine hususi değil mi?

birçok şahıs note serisinin s-pen ile ayrı bir segment olduğunu ve samsung& 39;un note adı dışındaki modellerinde bu kalemi kullanmayacağını düşünebilir. fakat samsung bu tabuyu galaxy a serisi tabletlerinde yıkarak note yerine a serisinin üyesi olan tabletlerine s-pen& 39;e yer vermişti. bu da samsung& 39;un note serisi dışındaki bir telefonunda da kalem kullanabileceğinin işaretlerinden bir tanesi.

note serisinin akıbeti ne olacak henüz göze kestirmek güç fakat samsung& 39;un itibarını yine düzeltmek için ağırbaşlı bir çalışma yürütmesi gerekiyor. umarız samsung patlamayan telefonlarıyla yine eski günlerine döner. :

bonus video

ayrıca haberde madem note 7 cihazında yaşanan olaylar mizah konusu oldu dedik bu mizah konularının bir örneğini de gta 5& 39;te patlayan galaxy note 7 modu oynadık! videomuzda izleyebilirsiniz. :

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?