reklam
reklam
reklam

savunma uzmanları hacker oluyor

savunma_uzmanlari_hacker_oluyor_1476526594_7368
20 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok132 Kez görüntülendi
reklam

siber saldırılara karşı kurumlarını korumakla görevli siber emniyet uzmanları, savunma teknolojileri ve mühendislik yemek (stm) tarafından düzenlenen yarışmada, bu kere rol değiştirip birer hacker gibi devinim etmeye hazırlanıyor.

siber emniyet alanının önde gelen firmalarından olan ve nihayet dönemde siber füzyon merkezi gibi mühim yatırımlara imza atan stm, bu alandaki profesyonellerin motivasyonlarını artırmak, bilgilerini güncellemek ve kamuoyunda siber güvenliğe yönelik farkındalığın artırılmasına yönelik olarak 20 ekimde ankarada bir faaliyet düzenlemeyi planlıyor.

capture the flag16 (ctf-bayrağı yakala) isimli etkinlikte siber emniyet uzmanları, kriptoloji ve bilakis mühendislik gibi dallarda belirlenen hedeflere başka katılımcılardan evvel gelmek için sistemlerdeki emniyet açıklarından yararlanarak hedefe ulaşmaya çalışacak.

yarışmada, siber saldırılara karşı kurumlarını korumakla görevli siber emniyet uzmanları, bu kere rol değiştirip birer hacker gibi devinim edip başka takımları geride bırakmak için gayret harcayacak.

katılımcılar, kıyasıya yarışmanın yanı dizi kendilerini deneyerek eksiklerini görebilir, bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatı bulabilir.

10 bin lira ödül

başvuru süresi 19 ekimde sona eren yarışmada ilk olacak takımı, kazanmanın prestijinin yanı dizi 10 bin liralık para ödülü bekliyor.

etkinlikte yarışabilecek takım sayısı 25 ile sınırlı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?