reklam
reklam
reklam

şehit demirer, gözyaşlarıyla toprağa verildi

sehit_demirer_gozyaslariyla_topraga_verildi_1475755962_6105
09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok122 Kez görüntülendi
reklam

şanlıurfanın viranşehir ilçesindeki karakuzu jandarma karakolu yol denetim noktasına pkklı teröristlerin saldırısında şehit olan evli ve 1 küçük yaştaki çocukların babası jandarma uzman onbaşı erdi demirer için bugün memleketi ordunun gürgentepe ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. törene, başbakan yardımcısı numan kurtulmuş, ordu valisi irfan balkanlıoğlu, ordu büyükşehir belediye başkanı enver yılmaz, halk kuruluş ve kuruluşlarının temsilcileri ile fazla sayıda şahıs katıldı. merkez camiindeki törende kuran-ı kerim okunup, dua edildi. şehidin eşi burcu demirer, babası halil ve annesi susam demirer, kardeşleri aşkın ve emre demirer ile gözyaşı döktü.

şehit eşi burcu demirer’in feryatları kalp dağladı. 3 aylık oğlu çağan demirer’i kucağına meydan şehit eşi, oğlunu türk bayrağına sarılı tabutun üzerine yatırdı. bir süre bu şekilde bekledikten sonra 3 aylık oğlunu babasının tabutunun yanına koyarak elini tutup tabuta dokundurdu.

saçlarını kopararak eşinin tabutuna bırakan şehit eşi burcu demirer, 3 aylık oğlunu şehit babasının tabutu üzerine yatırdı. oğlunun elini tutarak tabuta dokundurdu. şehit eşi, “vermem seni kimselere. verirsem oğlumuza ben ne derim” diyerek gözyaşı döktü.

tabutun önündeki fotoğrafına sarılıp öpen şehit eşi, asker selamı verdi. burcu demirer, tabuta sarılıp gözyaşı dökerken saçlarını kopararak tabutun üzerine bıraktı. gözü ihtiyar eş, daha sonra eşim üşür diyerek, üzerindeki asker parkasının tabutun üzerine örttü. burcu demirer eşinin tabutuna kapanıp, “eşim 10 şahıs kurtardı. o bir kahramandı. ben oğluma ne derim. hani onu birlikte büyütecektik. oğlum bizi bekliyor. oğlum diye ölmüş. oğlumu göreyim diye ölmüş. yetişemedim. vermem seni kimselere. verirsem oğlumuza ben ne derim” diyerek çığlık etti.

şehit annesi susam ve şehit babası halil demirer’de oğullarının tabutuna sarılarak ağladı. şehit annesi, “oğul senin süt kokulu yavrun mevcut yavrum. dayanamama acına oğlum. niye bizi bıraktın oğul” diyerek ağıt yaktı.

şehit demirer için öğle namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. namazın ardından konuşma yapan başbakan yardımcısı numan kurtulmuş, “türkiye maalesef hain terör çetelerinin saldırıları altındadır. milletçe biricik yumruk olarak bu saldırılara karşı duruyoruz. tanrı erdi kardeşimizin bu aka mücadeledeki şahadetini kabul eylesin. muharrem ayı’ndayız. muharrem, hazreti peygamberimizin torunlarının şehit edildiği, hazreti peygamberin ehli beytinin şehit edildiği acılı bir ayamızdır. haram aydır. burada insanların inciltilmesinin bile haram olduğu bir ayda bu hainler, bu sütü bozuklar erdi kardeşimizi şehit ettiler” dedi.

başbakan yardımcısı kurtulmuş’un konuşmasının ardından şehit erdi demirer’in tabutu askerler tarafından cenaze aracına taşındı. cenazesi daha sonra ağızlar mahallesi’ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?