reklam
reklam
reklam

şehitkamil ile ekran başından kalkıp doğayla buluşuyorlar

xsehitkamil-ile-ekran-basindan-kalkip-dogayla-bulusuyorlar-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.KqGvZ1wx_V
08 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok99 Kez görüntülendi
reklam

-her sene binlerce talebe gençlik kampı faaliyetlerine katılıyor

şehitkamil belediyesi gençlik kampında gerçekleştirilen serüven dolu etkinlikler jön öğrencileri ekran başından kaldırıp doğayla buluşturmaya devam ediyor. her sene binlerce küçük yaştaki çocukların ve jön yaştaki öğrenciye yönelik kamp alanında yapılan bütün faaliyetler katılımcı gruplara aka moral ve motivasyon aşılıyor.

kamp faaliyetlerine öğretmenlerden tam not

günübirlik ve üçer günlük kamp faaliyetleriyle vilayet genelindeki okulların ve sivil cemiyet kuruluşlarının öğrencilerini birbirinden heyecanlı eğlence ve serüven dolu etkinliklerde bir araya getiren şehitkamil belediyesi gençlik kampı katılımcı grupların muallim ve idarecilerinden tam not alıyor. kamp faaliyetleriyle ilgili bütün gereksinimlerin şehitkamil belediyesi tarafından karşılandığı kamp alanından özelikle dezavantajlı bölgelerde okuyan talebe grupları faydalanıyor. teknolojinin gelişmesiyle beraber televizyon bilgisayar tablet ve telefonlara adeta bağımlı yaşayan küçük yaştaki çocukların ve jön yaştaki öğrencilere doğada oyun oymama çevreyi tanıma ve sosyalleşme imkanları sunan kamp faaliyetleri katılımcı öğrenciler kadar talebe velilerini de mesut ediyor.

katılımcı öğrencilerin mesuliyet duyguları artıyor

şehitkamil belediyesi gençlik kampı faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan kamp liderlerinden hayri yılmaz gençlik kampında gerçekleştirilen faaliyetlerin katılımcı öğrencilerin mesuliyet duygusunu artırdığını söyledi yılmaz “çocuk ve jön ıslak gruplarındaki katılımcı öğrencilerimize kamp alanımızda arkadaşları ile oyun oynama alışkanlığı kazandırmaya oldukça ediyoruz. bu alışkanlığı kazanan öğrencilerimizin vakit içerisinde sosyal ilişkileri de üst seviyelere çıkıyor. kamp alanı etkinliklerimiz içerisinde yer meydan oryantiring paintball gibi strateji ve küme çalışması gerektiren oyunlarla öğrencilerimizin kendilerine verilen görevler ve rollerin üstesinden gelebilmek için yaptığı çalışmalar onların mesuliyet duygularını artıyor. böylelikle bütün katılımcı gruplarımızda yer meydan gençlerimiz toplumu doğayı ve çevresindeki arkadaşlarını daha yakından tanıma fırsatı elde ediyorlar. ben bir kere daha bu vesile ile özelikle bütün kılavuz öğretmenlerimizi ve gövde eğitimi öğretmenlerimizi kamp alımızı ziyaret etmeye çağrı ediyorumı ifadelerini kullandı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?