reklam
reklam
reklam

şehitkamilli kadınlar üretmeye başladı

xsehitkamilli-kadinlar-uretmeye-basladi-haber-resim.JPG.pagespeed.ic.2HSCdoRPkZ
01 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok90 Kez görüntülendi
reklam

– aile bütçelerine katkı sağlayacaklar

şehitkamil belediyesine bağlı hizmet sunan aile merkezlerinde bayanlara yönelik açılan kurslara yoğun katılım oldu. hanımlar teorik eğitimlerin ardından uygulamalı eğitimlerle beraber üretmeye başladı.

21 farklı branşta kurs açıldı

kadınların geleceğe daha güvenle bakabilmeleri adına mühim projeler uygulayan şehitkamil belediyesi aile merkezleri bünyesinde açtığı kurslarda eğitimlere başladı. bayanlara yönelik; mefruşat el sanatları resim pasta kuaförlük iğne oyası miyoki takı tasarım giyim bilgisayar ingilizce açık öğretim okuma-yazma küçük yaştaki çocukların eğitimi gibi 21 farklı branşta kurslar açan şehitkamil belediyesi hanımların üretimde etkinliğini arttırmayı hedefliyor. şehitkamil belediyesi kamu eğitim müdürlüğü işbirliğiyle açtığı kursların sonunda kursiyerlere ulusal eğitim müdürlüğü onaylı sertifika verecek. kurs sonunda hanımlar sahibi olacakları için istemeleri halinde aile bütçelerine katkı sağlayabilecek.

vakitlerini en iyi şekilde değerlendiriyor

şehitkamil belediyesi hanımlar lokali idarecisi nilgün göğüş açılan kurslara ilişkin açıklamada bulundu. hanımların kurslara katılarak zamanlarını en iyi şekilde değerlendirdiklerini dile getiren nilgün göğüş “merkezimizde 2016-2017 eğitim-öğretim sezonuna başlamış bulunmaktayız. hanımlar lokalinde 9 farklı branşta eğitim vermekteyiz. hanımlarımız buraya gelerek vakitlerini en iyi şekilde değerlendirmektedir. hanımlarımız gerek hobi olarak gerekse de amel hayatına atılmada bir adım olarak kendilerini geliştirmektedirler. ıslak sınırımız yok. her ıslak gurubuna hizmet sunmaktayız. sağlanan hizmet ve imkanlar dolayısıyla şehitkamil belediye başkanı rıdvan fadıloğlu na fazla teşekkür ediyoruz. vatandaşlarımıza da kurslarımıza katılım göstermelerinden ötürü teşekkür ediyoruz. hanımlarımız buraya geliş amaçlarını maddiyata da dönüştürüyor. bu manada da kendimizi fazla mühim bir amel yapmış olarak görüyoruz. hanımlarımızın aile bütçelerine katkıda bulunmaları anlamında eşlerine destek olmaları kendilerini hayatın içerisinde hissetmeleri anlamında fazla aka çığır açtığımızı düşünüyoruzı şeklinde konuştu.

kursiyerlerin sıkıntılarına çözüm üretiliyor

kursiyerlerinin yalnızca eğitimleriyle değil mesele ve sıkıntılarıyla da ilgilendiklerini aktaran hanımlar lokali idarecisi nilgün göğüş “ayda bir kez olmak üzere aile danışmanımız merkezimize geliyor. kursiyerlerimize sorunları hakkında kendilerinin içinden çıkamadıkları durumlarla ilgili destek veriyor. aile danışmanımız bu hizmeti birebir veriyor. bu bizim fazla önemsediğimiz bir durumdur. kursiyerlerimiz buraya gelerek diledikleri gibi zaman geçiriyor. bu şekilde sosyal hayatın içinde kalarak evlerinde oturup hayattan kopuk bir fert olarak değil de toplumla dahil içe beraber devinim etme fırsatı yakalıyor. bizimle beraber olan herkese teşekkürler. kurslarımızdan haberi olmayan bütün hanımları merkezimize çağrı ediyoruzı ifadelerini kullandı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?