reklam
reklam
reklam

sezaryenli annelere normal doğum müjdesi

xsezaryenli-annelere-normal-dogum-mujdesi-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.LeWxh8Zvbe
13 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok142 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep’te daha evvel iki kere sezaryenle doğum yapan 34 yaşındaki zeliha cesur hususi bir tıp merkezinde normal doğum yöntemiyle 3’üncü kere anne olmanın mutluluğunu yaşadı.

gaziantep te yaşayan zelihe cesur doğum yapmak üzere geldiği hususi vitaline tıp merkezi nde kadın doğum uzmanı op. dr. ümmü gülsüm petek tarafından normal doğumla üçüncü kere anne oldu. daha önceden iki doğumunda bıçak ına yatan zeliha cesur birinci kere normal doğumla anne olmanın sevincini yaşadı.
kadın doğum uzmanı ümmü gülsem petek hem annenin hem de bebeğin sağlıklı olduğunu belirtti. anne adayının müsait şartları taşıması halinde normal doğum yapabileceğini belirten petek “anne adayımıza müsait şartlar oluştuğu takdirde normal doğum yöntemiyle küçük yaştaki çocukların sahibi olabileceği bunun sıhhat açısından da daha iyi sonuçlara yol açabileceğini anlattık. kendisini normal doğuma ikna ettik. akabinde normal doğum sürecini başlattık. tıp merkezimizin imkanları ve ekibimizin başarılı çalışmasıyla anne adayımız 3 kilo 750 gr ağırlığında bir kız çocuğu dünyaya getirdiı dedi.
“anneliğin tadına varını
op. dr. petek anne ve bebeğin sağlığı için her vakit normal doğumu tercih ettiklerini ve anne adaylarına da bu yönde telkinlerde bulunduklarını belirterek “zorunlu durumlarda sezaryen yapılabilir. halbuki ülkemizde sezaryen daha öncelikli tercih ediliyor. sezaryen sonrası normal doğumu yaptırarak bu oranı az abiliriz. bu konuda hem hasta hem hekim istekli olmalıdır. anne bu sayede bebeğinin birinci ağlamasını duyabilir bebeğini derhal kucağına alıp emzirebilir ve bu bir anne adayı mükemmel bir duygudur. sezaryen sonrası normal doğum mümkündür. bu konuyu destekleyen bir doktorum.1 veya 2 sezaryen sonrası normal doğum yapılabilir. merkezimizde 2 sezaryen sonrası başarılı bir normal doğum gerçekleştirilmiştir. anne ve bebek oldukça sağlıklıdır. daha evvel sezaryen olmuş anne adayları bu konuda istekli ise bu konuyu gayet çok desteklemekteyimı dedi. tıp merkezi idarecileri ise “sağlık bakanlığı nın sezaryen oranlarını az ma projesine destek olmak ve bu projeyi yaygınlaştırmak için merkezimiz doktorlarından op. dr. ümmü gülsüm petek sıhhat personeliyle beraber desteğini sürdürmektedir. lüzumsuz sezaryen doğumlarının normal doğum yöntemine döndürülmesi için doktorlarımızın daha fazla gayret ve emek harcamaları gerekmektedir. halkımızı bilinçlendirerek sezaryen oranlarını az ma projesine desteğimizi sürdüreceğizı ifadesine yer verdi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?