reklam
reklam
reklam

şo şok şok görgü tanıkları neler anlattı ?

xso-sok-sok-gorgu-taniklari-neler-anlatti-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.aC2lB4onzW
17 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok137 Kez görüntülendi
reklam

ışid in sözde gaziantep sorumlusuburak mahallesi nde saat 15.30 sıralarında meydana gelen ikinci patlamanın da diri bomba nın kendisini infilak ettirmesinden kaynaklandığı belirlendi.

hücre evi baskınında 'canlı bomba' kendini patlattı; 3 polis şehit 8 yaralı ilave

ikinci 'canlı bomba' kendini infilak ettirdi

1 ışid' in sözde gaziantep sorumlusu

burak mahallesi'nde saat 15.30 sıralarında meydana gelen ikinci patlamanın da 'canlı bomba'nın kendisini infilak ettirmesinden kaynaklandığı belirlendi. öğle saatlerinde yapılan hücre evi operasyonunun ardından polisin burada kendisini patlatan 'canlı bomba' ile irtibatlı olduğunu saptadığı burak mahallesi'ndeki adrese ulaştı.

zırhlı araçlarla mahalleye giden polis ekipleri evvel bir işyerine baskın yaptı ve burada bazı kişileri göz ına aldı burada patlayıcılar ele geçirildi. polis bu baskının ardındanışid'in sözde gaziantep sorumlusu olan mehmet kadir cabael'in adresine ulaştığı ve 5'inci katında oturduğu 8 katlı apartmana gitti. etraf önlemi meydan polis 'teslim ol' çağrısı yaptı fakat terörist mehmet kadir cabael ateşle karşılık verdi ve çatışma çıktı.

hususi harekat timlerinden kaçamayacağını anlayan mehmet kadir cabael'in bulunduğu dairede bir hareketlenin derhal ardından şiddetli patlama meydana geldi. parçalanarak ölen 'canlı bomba' mehmet kadir cabael'in ışid'in sözde gaziantep sorumlusu ercan çapkın'ın geçen nisan ayında tutuklanmasından sonra bu göreve getirildiği belirtildi.

patlamanın olduğu eve giren polisler teröristin eşini ve 2 çocuğu ile karşılaştı ve emniyete götürdü. kimsenin yaklaşmasına izin verilmeyen bölgede polisin çalışması sürüyor.

ikinci patlamanın olduğu evde bomba araması

terör örgütü ışid'in sözde gaziantep sorumlusu mehmet kadir cabael'in kendini infilak ettirdiği evde polis ekiplerinin çalışması sürüyor. polis geniş emniyet önlemlerinin alındığı burak mahallesi'ndeki hücre evinin çevresine kimseyi yaklaştırmıyor. patlamanın ardından gaziantep valisi ali yerlikaya hadise yerine gelerek vilayet güvenlik müdürü erhan gülveren'den bilgi aldı. bomba aramasının yapıldığı evde geniş çaplı tahribat oluştuğu görülürken patlama hatıra da kameralara yansıdı. hücre evinin çevresindeki emniyet önlemleri sürüyor.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?