reklam
reklam
reklam

şoförler kask mı taksın, zırh mı giysin

soforler_kask_mi_taksin_zirh_mi_giysin_1477240228_5618
26 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok62 Kez görüntülendi
reklam

istanbul gelişim sanat  ekibi sıkça yaşanan trafik kazalarında dikkat çekti.dün bilindiği üzere çamlık-ayrılık çeşme hattında iett şoförüne hücum olmuş, 4 şahıs tarafından kolu kırılmıştı.işte bu noktada daimi olarak bu sosyal sorunları iyileştirmek adına zahrettin çelik’in yazıp yönettiği ‘kazasız kul olmaz ’oyunuyla trafik kuralları ile ilgili televizyon ve tiyatro projeleri yürütmekteler. ekip, sıkça yaşanan otobüs, metrobüs, taksi, minibüs hadiselerine dikkat çekmek için görüşlerini aktardı.

çelik, şoförlerin yolculardan gördükleri şiddet fazla tehlikeli durum alıyor seyir halindeyken böyle bir tartışmanın yaşanması halinde tanrı korusun fatura tüm yolculara yansıyabilir.

şoförler emanet canlar da taşıdığı için üzerinde on kez düşünülmesi gereken bir olgu. her birkaç günde bir hadise çıkıyor şoförler kask mı taksın, zırh mı kuşansın.. bu şekilde yürümez.

istanbul gelişim sanat olarak şunu öneriyoruz: yetkili makamlarca şiddeti uygulayan kişiler meydanlardaki led ekranlarında afişlerde ifşa edilsin. biz, cezadan değil gelişimden yanayız.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?