reklam
reklam
reklam

suriye halkı için acil yardım çağrısı

suriye_halki_icin_acil_yardim_cagrisi_1477648176_3882
31 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok138 Kez görüntülendi
reklam

açıklamasında ahmed salih tuma, “kış geliyor. suriye halkı korkuyor. açlık ve yoklukla mücadele eden halkımız siyah kışa karşı nasıl direneceğiz diye siyah siyah düşünüyor. zordayız. dardayız. bir battaniyeye bir dilim ekmeğe muhtacız. acilen harekete geçilmesini istiyoruz” dedi. 

bm daha çok mesuliyet almalı

“mültecilere yardım çalışmalarına uluslararası desteğin güçlendirilmesi lazım” diyen ahmed salih tuma,  sözlerini şu şekilde sürdürdü: “bm daha çok mesuliyet almalıdır. kalıcı çözümler üretmelidir.  aka insani krizin daha çok sürmesinden endişeleniyoruz. uzun vadeli projelere gereksinim mevcut. başta türkiye olmak üzere komşu ülkelerimize sığınan vatandaşlarımızın sayısı beş milyonu aştı. fakat enteresan olan şu ki; ekonomik sorunu olmayan endüstri ülkeleri vatandaşlarımıza kapısını açmıyor. endüstri ülkelerinde bulunan sığınmacı sayısı gayet az.”

türkiye mazlumların sözcüsü
 
türkiye’nin mazlumların, mağdurların yanında ve sözcüsü konumunda olduğunu belirten ahmed salih tuma, suriyeli muhacirlere türk halkının ensar olduğunu anlatım etti.  açıklamasında ahmed salih tuma, suriye halkıyla yardım ve dayanışma içinde olan türkiye’ye de teşekkür etti.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?