reklam
reklam
reklam

tahmazoğlu hkü’de aşure dağıttı

xtahmazoglu-hkude-asure-dagitti-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.e_R3E6gv7h
29 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok130 Kez görüntülendi
reklam

şahinbey ilçe genelinde toplamda 500 bin kişiye aşure ikramı yapan şahinbey belediyesi hasan kalyoncu üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilere akademik ve idari personele aşure ikramında bulundu.

hasan kalyoncu üniversitesi rektörü prof. dr. tamer yılmaz ve şahinbey belediye başkanı mehmet tahmazoğlu her sene geleneksel hale gelen aşure ikramı için kurulan standa gelen öğrencilere kendi elleri ile aşure dağıtımı yaptı.

muharrem ayında hem matem hem hüzün hem de bereket bolluk olduğunu anlatım eden şahinbey belediye başkanı mehmet tahmazoğlu “annelerimizin babalarımızın örfümüzün ve âdetimizin bir geleneği olarak her sene komşulara dağıtılan aşure geleneğini biz de şahinbey belediyesi olarak yıllardan bu yana devam ettiriyoruz. bu sene da 500 bin vatandaşımıza aşure dağıtımı için hazırlıklarımızı yaptık. bu aşurelerimizi parklarda okullarda halk kurumlarında ve üniversitelerimizde dağıtıyoruz. hasan kalyoncu üniversitemizdeki öğrencilerimize de 35 bin benlik aşure ikramında bulunarak bu güzel geleneğimizi de devam ettiriyoruz. aşuremizde 17 tür farklı malzeme mevcut. her birinin rengi ve tadı farklı ama birleştiği vakit aşure tadında farklı bir tat ortaya çıkıyor. bizler de diyar – memleket olarak türk ü kür dü alevi si sünni siyle beraber bir mozaik olarak türkiye yi oluşturuyoruzı dedi.
aşure ikramı sonrası hasan kalyoncu üniversitesi rektörü prof. dr. tamer yılmaz; “şahinbey belediye başkanına fazla teşekkür ediyorum. şahinbey belediye başkanımızın gönlünün bol olduğu gibi aşurenin de malzemesi bol. aşure birliği ve kardeşliği temsil eden geleneksel bir ay. ben dört yıldır buradayım. dört yıldır da tahmazoğlu bu etkinliği bizimle beraber yapıyor. öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimiz ile birlikte birlikteliğin sembolü olan bu günde aşure yiyoruz. bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorumı dedi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?