reklam
reklam
reklam

tıp fakültesi dimdik ayakta!

xtip-fakultesi-dimdik-ayakta-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.yS8oKEulyM
09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok154 Kez görüntülendi
reklam

gaziantep üniversitesi rektörü prof. dr. ali gür şahinbey araştırma ve uygulama hastanesi ile onkoloji hastanesi’nde doktor yetersizliği nedeniyle hizmetlerin durduğu yolundaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını rakamlarla açıkladı.

‘‘devlet ve unsurları sarsılmaz
bu cimri haberlerin şahinbey araştırma ve uygulama hastanesi ile onkoloji hastanesi ni yıpratmak için fetö/pdy terör örgütünün uzantıları tarafından servis edildiğini mahalli basının bir bölümünün de bu algı operasyonlarına bilerek ya da bilmeyerek alet olarak terör örgütlerinin amaçlarına hizmet ettiğini vurgulayan gaün rektörü prof. dr. ali gür “öncelikle şunu belirtmekte fayda mevcut. türkiye nin her yerinde her hizmet biriminde binlerce terör örgütü mensubu olduğu düşünülen şahıs görevden uzaklaştırıldı. milletini uçaklarla helikopterlerle bombalayan üstüne kurşun yağdıran bir örgütle ilişkili olduğu düşünülen kişilerin ‘hizmetler aksamasın diye görevde tutulması kesinlikle olası değildir. yıpratma politikasını güdenlerin bu cimri haberlerle devletimizin ve unsurlarının üniversitemizin sarsılacağı yıkılacağı düşüncesine kapılmaları ise hüsranla sonuçlanacaktır. bu kadim devlet ve devletin unsurları 3- 5 kişinin görevden uzaklaştırılmasıyla sarsılamazı dedi.
‘‘hasta sayımız arttı
gerek şahinbey araştırma ve uygulama hastanesi gerekse onkoloji hastanesi nde en iyi şekilde hizmet verilmeye devam edildiğini vurgulayan rektör prof. dr. ali gür hastanede görevden alınmalar ve sonrasındaki dönemlere ilişkin sıhhat hizmeti verilen hasta sayısıyla ilgili “15 haziran- 15 temmuz arasında yekün hasta sayımız 57 bin 271 şahıs iken 15 temmuz- 15 ağustos arasında bu sayı 69 bin 616 kişiye yükselmiştir. 15 ağustos- 15 eylül tarihleri arasındaki hasta sayımız 59 bin 223 şahıs olarak görülmektedir. nihayet dönemdeki 9 günlük kurban bayramı tatili dikkate alındığında hasta sayımızda düşüş değil artış olduğu görülecektirı ifadelerini kullandı.
‘‘hizmet durmadı
hizmetlerin aksadığı iddia edilen ilim dallarının poliklinik ve tedavi sayılarını rakamlarla açıklayan rektör prof. dr. ali gür “15 haziran – 15 temmuz arasında romatoloji ilim dalı poliklinik rakamımız 2 bin 416 15 temmuz -15 ağustos arasında 2 bin 969 15 ağustos – 15 eylül arasında ise 2 bin 239. bu ilim dalımızın klinikte tedavi edilen hasta sayımız ise yukarıdaki dönemlere göre 51 52 ve 28. kardiyoloji ilim dalı nda ise yukarıdaki tarih aralıklarına göre sırasıyla bin 652 bin 840 ve bin 454 hastamızın poliklinik muayenesi gerçekleştirildi. bu ilim dalımızın yoğun bakımdaki hasta sayısı ise gene tarih aralığına göre 64 49 ve 37 olmuştur. poliklinik ve tedavi rakamlarımız başta da belirttiğim gibi kurban bayramı tatilinin yer aldığı eylül ayı dönemi de dikkate alındığında azalmamış artmıştırı şeklinde konuştu.
‘‘kemoterapi üniteleri boş kalmıyor
gür hizmetlerin aksadığı iddia edilen kardiyoloji ilim dalı nda bir profesör iki muavin doçentin özveriyle çalışarak bu açığı hızla kapattığını dile getirirken romatoloji ilim dalı ndan ayrılan 2 öğretim üyesinin yerine bu bölümün ana ilim dalı olan fizik tedavi ve rehabilitasyon ana ilim dalı öğretim üyeleri tarafından hizmet verildiğini kaydetti. rektör gür “basına yansıyan haberlerde sanki romatoloji de bölümle ilgili olmayan hekimlerin vazife yaptığı algısı yaratılmakta. halbuki romatoloji ilim dalı fizik tedavi ve rehabilitasyon anabilim dalı nın bir birimidir. aynı eğitimi meydan hekimin burada da vazife yapmasının eleştirilir bir yanı yoktur. başka ilim dallarında da işleyiş sıkıntısız bir şekilde devam etmektedirı diye konuştu.
onkoloji hastanesi ile ilgili hizmetlerin aksadığı yolundaki eleştirilere de cevap veren rektör prof. dr. ali gür bu hastanede başhekim yardımcısı handan haydaroğlu ve iki uzman hekimin vazife yaptığını ve kemoterapi ünitesinde aralıksız hizmet verildiğini vurgularken “kemoterapi ünitelerimiz boş kalmıyorı dedi.
‘‘yeni öğretim üyeleri alınacak
sıhhat bakanlığı nın hizmet kalitesi bakımından yaptığı değerlendirmelerde türkiye nin en kaliteli 6 üniversite hastanesi arasında yer meydan şahinbey araştırma ve uygulama hastanesi ile onkoloji hastanesi nin kalitesinin daha da artırılması için lüzumlu bütün önlemlerin alınmaya devam edildiğini vurgulayan rektör prof. dr. ali gür bu amaçla yakın bir gelecekte yeni öğretim üyesi ilanlarıyla kadronun zenginleştirileceğini açıklayarak “şu gerçeğin kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum. gaziantep üniversitesi tıp fakültesi hastaneleri dimdik ayakta ve sıkıntısız olarak hizmetine devam etmektedirı dedi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?