reklam
reklam
reklam

topçuoğlu, cumhuriyet’in 93’ncü yıldönümünü kutladı

xtopcuoglu-cumhuriyetin-93ncu-yildonumunu-kutladi-haber-resim.jpg.pagespeed.ic.KoghMx9dbg
29 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok109 Kez görüntülendi
reklam

topçuoğlu: “müreffeh bir türkiye hedefi için daha fazla çalışacağız daha fazla üreteceğiz daha fazla kenetleneceğiz”

gaziantep endüstri odası gso meclis başkanı mustafa topçuoğlu türkiye nin aka hedeflerinin sanayinin çarklarının daha çok dönmesiyle olası olacağını bildirdi.

topçuoğlu cumhuriyet in kuruluşunun 93 ncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda türkiye nin istikbal – ati seneler için belirlediği aka hedeflere gelmek için topyekun kalkınmanın koşul olduğunu söyledi.

dünya ekonomisinde mevcut olmanın üretimden geçtiğini hatırlatan topçuoğlu türkiye nin de bunun için mücadele verdiğini anlatım etti. nihayet yıllarda mühim hamleler yapıldığını ve bunların devam ettiğini anlatan topçuoğlu şöyle devam etti:

“türkiye de yaşayan her bir vatandaşımız üzerinde yükün ne kadar ağır olduğunu fazla iyi biliyor. herkesin vazifesi ülkesinin dünya arenasında daha iyi yerlerde olmasına katkı sağlamaktır. bu vazife de yalnızca siyasetçilerin amel dünyasının ve bürokratların değil 7 den 70 e herkesindir. insanlarımız bu sorumlulukla devinim etmeli üretmeli ve çalışmalıdır. düne göre bugün iyi yerdeyiz ama yarın daha iyi noktalarda olmazsak bugün geldiğimiz yerin fazla da önemi yoktur. her yeni günün geçen günden daha iyi olması için de 78 milyonun sorumluluğuna bağlıdır.ı

cumhuriyetin kuruluşunun üzerinden 93 yılın geçtiğini hatırlatan topçuoğlu güç yılları elbirliğiyle geride bırakan türk halkının geleceğe de aynı his ve düşüncelerle hazırlanması gerektiğini vurguladı. bugün ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe gereksinim duyduğunun ını çizen topçuoğlu geçen yıllarda mühim başarılara imza atan türkiye nin bu güç günleri de aynı azim ve kararlılıkla atlatacağına inandığını kaydetti. karamsarlığa ve ümitsizliğe kapılmadan geleceğe güvenle bakılması gerektiğine dikkati çeken topçuoğlu “müreffeh bir türkiye hedefi için daha fazla çalışacağız daha fazla üreteceğiz daha fazla kenetleneceğiz. bu şuurla devinim ettiğimiz takdirde hedeflenen türkiye ye daha basit ulaşırızı ifadelerini kullandı.

cumhuriyetin kuruluşunun 100 üncü yıldönümü için belirlenen hedefler için aka bir gayretle yatırım üretim istihdam ve ihracata devam ettiklerini belirten topçuoğlu şunları kaydetti:

“geleceğimizin bugünümüzden daha iyi olacağına inanıyorum. çünkü geldiğimiz gün geçtiğimiz günden fazla daha güzel bu nedenle geleceğin de bugünden iyi olacaktır. bu his ve düşüncelerle başta gazi mustafa kemal atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi de minnetle anıyorum. cumhuriyetimizin kuruluşunun 93 ncü yıldönümü güzelliklere vesile olsun.ı

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?