reklam
reklam
reklam

twitch yeni video platformu ile youtube'a rakip oluyor!

twitch-yeni-video-platformu-ile-youtube-a-rakip-oluyor-1475307762
09 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok128 Kez görüntülendi
reklam

genelde bu durumun bilakis alışmıştık fakat bu sefer twitch youtubea rakip olmaya hazırlanıyor.

pek fazla oyuncuya önceden çektikleri videoları ya da direkt olarak diri yayında oynadıkları videoları yayınlayarak iyi-kötü maddi bir gelmek elde etmelerini sağlayan twitch vites yükseltmeye hazırlanıyor.

zaman vakit diri yayın hizmeti konusunda youtube ile karşı karşıya gelen twitch artık tam anlamıyla youtube& 39;un rakibi olacak. zira twitch kendi video platformunu kuruyor.

şirkette mahsul pazarlama müdürü olarak vazife yapan naoreen mcınnis& 39;in resmi twitch bloglarından birinde açıkladığına göre twitch artık içerik üreticilerine videolarını kalıcı olarak yükleyebilecekleri yeni bir platform sunacak.

twitch ve youtube bilhassa içerik üreticilerinin yaptığı & 39;& 39;let& 39;s play& 39;& 39; türündeki video yayınları konusunda sıkı bir rekabet içerisinde. hatta youtube& 39;un sahibi olan google zamanında twitch& 39;in potansiyelini görmüş ve satın almaya çalışmıştı. fakat twitch 970 milyon dolara amazon& 39;un kanatları ına girmişti.

twitch& 39;i elinden kaçıran google ise hali hazırdaki video platformu youtube& 39;u oyun yayını için biraz daha müsait hale getirmiş ve kendi oyun yayınlama platformunu oluşturmuştu. tabi youtube& 39;un bu yeniliğine karşın oyun yayını konusunda twitch bir adım önde diyebiliriz.

hatta bu yeni hamlesi ile twitch& 39;in pek fazla youtube kullanıcısını kendi platformuna çekme ihtimali de bulunuyor. bunun sebebi ise twitch& 39;in video içerik politikası konusunda kullanıcılarına daha esnek ve kısmen daha rahat bir sistem sunuyor olması. bilhassa telif hakları ve reklam verilebilirliğe uygunluk gibi konularda youtube kullanıcıların gözünün yaşına bakmadan videoları kaldırabiliyor ya da çevrimdışı moda alıyor . twitch& 39;te ise bu denli sert kuralların ve keskin çözümlerin olduğu söylenemez.

twitch& 39;in yeni video platformu şu lahza beta aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcılara sunulmuş durumda. şu lahza kullanıcılar daimi art dönüşler ile platformdaki sorunlar hakkında ya da olması istedikleri özellikler hakkında twitch& 39;i bilgilendiriyor. bu bilgiler doğrultusunda da twith daimi olarak platforma yeni bir şeyler ekliyor. görelim bu yeni platform ne vakit kullanıma sunulacak.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?