reklam
reklam
reklam

uzay devleti için dünyadan vatandaş aranıyor

uzay_devleti_icin_dunyadan_vatandas_araniyor_1476368356_0658
16 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok159 Kez görüntülendi
reklam

aerospace ınternational research center (aırc) yeryüzünün birinci feza ulusu olan asgardiaprojesini açıkladı. paris’te düzenlenen bir basın açıklamasında proje lideri dr. ıgor ashurbeyli planın yasal ve bilimsel amaçlarından bahsetti.

asgardia için dünyalıların katılımı bekleniyor. ismini iskandinav mitolojisinden meydan asgardia, projenin arkasındaki felsefeyi temsil etmesi için seçilmiş. 

uzaydan vatandaşlık

2017’de gönderilmesi planlanan bu feza istasyonunun içinde “gerçekten” insanlar yaşamayacak. proje daha fazla bilimsel, yasal ve teknolojik bir tecrübe olarak görülebilir. yani gerçek bir elysium için daha zaman mevcut. planlanan projenin detaylarına göre asgardialılar kendi ülkelerinde kalmaya devam edecek, fakat bunun yanı sıra diğer bir ülkenin de vatandaşı olacak. bu ülkeden kasıt dünya’nın etrafında dönen feza istasyonu doğal. kısacası dünya’da yaşayan çift vatandaşlığa sahip uzaylılar olabilirsiniz.

kendi bölgesine ve nüfusuna sahip olması gereken asgardia’nın başka uluslar tarafından da bir millet olarak kabul edilmesi şartların başında geliyor. proje ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

log

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?