reklam
reklam
reklam

vekilin aracında terörist yakalandı

vekilin_aracinda_terorist_yakalandi_1477308298_8763
26 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok75 Kez görüntülendi
reklam

muş öğretmenevinde katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran vali seddar yavuz, pkk/kck terör örgütünün faaliyetlerinin ifşa edilmesi nedeniyle yürüttükleri çalışmalar kapsamında merkeze bağlı bostankent köyü civarında bir aracın içerisinde 2 terör örgütü mensubunun taşındığının haber alındığını belirtti. bahse konu aracın emniyet güçlerinin dur ihtarına uymadığını ve emniyet güçlerine ateş açıldığını hatırlatan vali yavuz, “çıkan çatışmada bir terörist ölü olarak ele geçirilmiş ve vasıta içerisinde bulunan şoför ile bir muhtar da yaralı olarak ele geçirilmişti. daha sonra yapılan çalışmalar içerisinde 2 muhtarın terör örgütü mensuplarıyla işbirliği içerisinde olduğu, bunlara yardım ettiği tespit edilmiş ve tutuklanmıştır, ayrıca aracın şoförü olan kişi da tutuklanmıştır” dedi.

seçilmiş olmak imtiyaz vermez

14 aydır terörle etkin bir şekilde mücadele ettiklerini vurgulayan vali yavuz, “ilimizde terör örgütleriyle etkin mücadele devam etmektedir. milletimizin birliğine, bayrağımıza, vatanımıza kast eden hainler ve bunların işbirlikçileri lüzumlu cevabı alacaklardır. nitekim 14 aydır hepsi bu cevapları alıyor. o yüzden özellikle türkiyecumhuriyeti devletini temsil eden makamlarda bulunan insanların devlete sadık olmaları beklentimizdir. seçilmiş olmak hiçbir zaman suç işleme ayrıcalığını vermez” diye konuştu.

kcklı milletvekilinin aracında yakalandı

bingölden muşa atanan kck temsilcisinin muş milletvekilinin aracında yakalandığını açıklayan yavuz, “yine nitekim bingölde meydana gelen patlamayla ilgili olarak da ilimizde kck temsilcisi olarak atanan bir kadın, dün itibariyle gözaltına alınmıştır. maalesef bu kadın da muş milletvekilinin aracında gözaltına alınmıştır. dolayısıyla biz diyoruz ki, siyasi partiler legal politika yapmalıdır, hukuka müsait devinim etmelidir. böyle patlamayla, bombalı eylemlerle ismi geçen insanlarla aynı karede ve aynı araçta bulunmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?