reklam
reklam
reklam

yasin börü’nün babasından hdp açıklaması

yasin_borunun_babasindan_hdp_aciklamasi_1478366149_9992
06 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok99 Kez görüntülendi
reklam

diyarbakırda 6-7 ekim 2014te çıkan olaylarda yasin börü ve 3 arkadaşı öldürülmüştü.

bu tarihten sonra börü ve arkadaşlarının aileleri, halkın sokağa çıkması konusunda izah yapan hdp eş umumi başkanı selahattin demirtaşın olaylardan mesul olduğunu ve yargılanması gerektiğini belirterek suçluların cezalandırılmasını istemişti.

önceki gün yapılan terör operasyonunda hdp eş umumi başkanları selahattin demirtaş ve figen yüksekdağ ile beraber 12 mebus gözaltına alınmış, gözaltına alınanlardan hdp eş umumi başkanları demirtaş ve yüksekdağ ile beraber yekün 9 mebus tutuklanmıştı.

“can gitmiş, art gelmeyecek”

hdpli vekillerin tutuklanmalarına ilişkin konuşan yasin börünün babası fikri börü, 6-7 ekimde olaya neden olan hdp hakkında o günden beri herhangi bir işlem yapılmadığını söyledi. fikri börü, “o gün milleti sokağa döküp çocuklarımızı katlettiği günden bugüne onlar hakkında dava açılmamıştı. onların bu suçtan da yargılanmalarını istiyoruz. hukukun vereceği karara saygılıyız. ne kadar da olsa mesut olmak biraz zordur, can gitmiş art gelmeyecek. ama – lakin bunlar tutuklandılar, cezalarını çeksinler. hukukun vereceği karara saygı duyuyoruz” diye konuştu.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?