reklam
reklam
reklam

yeni iphone'larında yabancı e-posta adresi gören kullanıcılar çıldırdı!

yeni-iphone-larinda-yabanci-e-posta-adresi-goren-kullanicilar-cildirdi-1475762783
10 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok92 Kez görüntülendi
reklam

yeni aldığınız kutusundan çıkan telefonunuzda diğer birinin daha evvel celse açtığını görseniz ve bu yüzden telefonu kullanamasanız ne yapardınız? evet biz de çıldırırdık. if ismobile { googletag.cmd.push function { googletag.defineslot /5018750/m_webtekno_news_content [300 250] div-gpt-ad-1468602092916-20787 .addservice googletag.pubads ; googletag.pubads .enablesinglerequest ; googletag.pubads .collapseemptydivs ; googletag.enableservices ; googletag.display div-gpt-ad-1468602092916-20787 ; } ; }

iphone 7 ve 6s kullanıcıları kendilerine ait olmayan apple ıd leri görüyor! gittikçe artan sayıda kullanıcıya telefonlarında kendilerine ait olmayan hesabı aktive etmeleri için bildirim geliyor ve kilitleniyor.

ios cihazlarda yer meydan hesap aktivasyonu aktif olan apple ıd nin diğer yerde açılmasıyla çalışıp kullanıcının hesabın sahibi olduğunu kanıtlamasını istiyor. bu bildiğiniz bir emniyet önlemi. fakat nihayet günlerde gittikçe sayısı artan kullanıcılar tarafından iletilen şikayetlerde bu emniyet aracının telefonu kullanmalarını engellediği söyleniyor. yeni iphone 7 lerde birinci açılışta ortaya çıkan mesele 6s modellerinde ise fabrika ayarlarına sıfırlandığında görülüyor.

twitter üzerinden başkaldırı eden bu kullanıcı yeni aldığı iphone 7 plus& 39;ını kullanamadığını söylüyor ve başkaldırı ederek bu sorunu yaşayan başkaları da mevcut mı diyor.

kutusundan yeni çıkan telefonlarda bile meydana gelen hadise zinciri şu şekilde oluşuyor. kullanıcılar telefonlarını kullanmak için mutlaka celse açmalılar. celse açma ekranına yöneldiklerinde karşılarına tanımadıkları bir e-posta adresiyle kayıtlı apple ıd çıkıyor ve bunu aktive etmeleri isteniyor. hesabı değiştiremeyen ve kendilerine ait olmadığı için tabii olarak aktive edemeyen kullanıcılar apple mağazalarına gidiyor. bir kısmını alıcı hizmetlerinin çözdüğü sorunda bazı kullanıcıların telefonları ise tamamen yenisiyle değiştirilmiş.

apple tarafından resmi bir izah ise henüz yok. sanıyoruz ki yakın zamanda bir güncelleme ile mesele çözülecektir.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?