reklam
reklam
reklam

yıldırım: 70 binin üzerinde fetö itirazı var

kilis_aciklamasi_guvenlik_saglanincaya_kadar_1474553678_9644
08 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok109 Kez görüntülendi
reklam

başbakan binali yıldırım, ankarada cuma namazının ardından gazetecilere mühim açıklamalarda bulundu. yıldırım, 15 temmuz vuruş girişiminin ardından başlatılan fetö soruşturmalarıyla açığa alınan kişilerin itirazları ile ilgili rakamı açıkladı, “70 binin üzerinde itiraz var” dedi.

“kılı kırk yararak inceleyeceğiz”

bu itirazların incelemelerinin fazla detaylı şekilde yapılacağını ve hakkında işlem yapılandan fazla itiraz olduğunu ifade eden yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

“burada şunu bilmenizde fayda mevcut. işlem yapılanların sayısından çok müracaat mevcut. ne olur ne olmaz bana da böyle işlem yapılır diye tedbirli davranıp önceden başvuranlar da mevcut. ne yaptıklarını bilmiyorum ama, doğru bir amel yapmadıklarından da eminim. maalesef fetö burada da bir yanıltma hareketine girmiş durumda. ama bizim bu millete sözümüz, bu itirazları kılı kırk yararak değerlendireceğiz. 70 binin üzerinde itiraz mevcut. mekanizmaları kuruldu, değerlendirme heyetleriyle bu kararları veren heyetler değiştirildi. olur ya diğer gözün bakmasında yarar mevcut. aynı heyet olsa ne değişti kardeşim yeni bir hadise mı oldu sorusu olabilir. bakan yardımcılarının başkanlığında heyetler oluşturuldu. onlar inceleniyor. itirazlarda ortaya konan gerekçeler dikkate alınıyor. itiraz da diyor ki ben bylock’ta yoktum, filanca yere gitmedim gelmedim, bunlar birer birer detayına girmek suretiyle gözden geçirilecek ve bundan sonra da bu dosya kapatılacak.”

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?