reklam
reklam
reklam

yıldız: cumhuriyet teröriste terörist diyemiyor

yildiz_cumhuriyet_teroriste_terorist_diyemiyor_1478152444_508
09 Kasım 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok83 Kez görüntülendi
reklam

terör örgütleri fetö ve pkk’nın propagandasını yaptığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan cumhuriyet gazetesi, gazeteye sahip çıkılması için halka sokağa dökülmesi çağrısında bulundu ama bir kaç şahıs dışında eylemlere destekçi bulamadı. gazetenin eski yayın yönetmeni ve yazar ibrahim yıldız ise cumhuriyet’in pkk’lı teröristlere ‘terörist’ bile diyemediğine dikkat çekti.

kötü yönetildi

medyaradar sitesine konuşan, 14 yılı umumi yayın yönetmenliği olmak üzere 35 sene cumhuriyet gazetesinde çalışan ibrahim yıldız, yürütülen soruşturmayı doğru bulmadığını belirtmekle beraber cumhuriyet gazetesinin nihayet yayın politikasına da eleştiriler getirdi. bugün hakkında yakalama kararı bulunan can dündar’ın yayın yönetmenliği döneminde gazetenin fena yönetildiğine dikkat çeken yıldız, dün sabah gazetesinde yer meydan ve eski bir cumhuriyet çalışanının cumhuriyet gazetesi ile pkk-fetö ilişkisini masak’a anlattığı yönündeki haberde geçen kişinin kendisi olmadığını belirtti. yıldız, şunları söyledi: “can dündar geldikten sonra mali olarak gazeteyi hakikaten borçlandırdılar ve batırdılar, fazla fena bir idare sergilediler. gazete adına aka yitik. (.) elbetteki cumhuriyet eski cumhuriyet değildi ve haber dilini ben de eleştiriyordum.

çok hatalılar

bizim dönemimizde her vakit teröre terör, teröriste de terörist derdik. ama şimdi ne yapıyorlar? bir devre ‘gerilla’ dediler pkk’lı teröristlere şimdi de ‘pkk’lılar’ diyorlar. oysa ‘pkk’lı teröristlerdir’ onlar. öyle demeleri lazım bu fazla güç değil. hala öyle. silah kullanan şahıs teröristtir ve teröriste de terörist denir dost. o konuda fazla hatalılar. dahası da mevcut ama konuşmaya gerek yok.”

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?