reklam
reklam
reklam

yök başkanı: o fakülteye de taban puan getireceğiz

wF0vV_1475173764_583
12 Ekim 2016 Tarihinde eklendi 0 Yorum yok118 Kez görüntülendi
reklam

yükseköğretim kurulu (yök) başkanı prof. dr. yekta saraç, “2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren başka bazı fakültelerde uygulandığı gibi, talebe girdisinin nitelik ve niteliğini artırmak, böylece daha nitelikli muallim adayları yetiştirmek amacıyla eğitim fakülteleri için de taban puan uygulaması şartı getireceğiz.” dedi.

kontenjanlar azaltılıyor

eğitim fakültelerinin kontenjanlarının nihayet iki yıldan beri yaklaşık yüzde 10 oranında azaltıldığını, bunun tedrici olarak devam edeceğini vurgulayan saraç, eğitim fakültelerinde ikinci öğretim programlarının kapatılmaya başlandığını, fakat rehberlik ve psikolojik danışmanlık ile mektep öncesi öğretmenliği ikinci öğretim programlarının devam ettiğini anlatım etti.

“2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren başka bazı fakültelerde uygulandığı gibi talebe girdisinin nitelik ve niteliğini artırmak, böylece daha nitelikli muallim adayları yetiştirmek amacıyla eğitim fakülteleri için de taban puan uygulaması şartı getireceğiz.” ifadesini kullanan saraç, geçen sene tıp, hukuk, mühendislik, mimarlık bölümlerinde getirilen başarı sıralamasının, önümüzdeki sene eğitim fakültelerine de getirileceğini, çalışmaların yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Paylaş

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?